چگونه ماشینم رو بکسل کنم و یدک کش مجاز پیدا کنم؟

چگونه ماشینم رو بکسل کنم و یدک کش مجاز پیدا کنم؟ راه‌های مختلفی برای یدک‌ کشیدن وسیله نقلیه وجود دارد، شاید بکسل کردن ماشین با یک ماشین دیگر راه بسیار خوبی برای بیرون کشیدن وسیله نقلیه باشد. اما این بهترین راه نیست امکان تصادف و مشکلات برای خودرو وجود دارد.

در هر کجایی که باشید چه مشهد و چه شهرستان ها اگر با مشکل خودرو مواجه شدید یا ماشین شما امکان روشن شدن یا حرکت نداشت می توانید با امداد خودروی پارسیان تماس بگیرید.

چگونه ماشینم رو بکسل کنم و یدک کش مجاز پیدا کنم؟

مراحل زیر برای آموزش یک بکسل کردن اصولی همراه باشید:

  • اول:

تسمه بکسل عموماً به عنوان کم ایمن ترین راه برای بکسل کردن وسیله نقلیه در نظر گرفته می شود، و به همین دلیل، حتما آن را برای آسیب دیدگی یا پارگی احتمالی بررسی کنید.

اگر طناب بکسل شما پاره شده یا فرسوده شده باشد، ممکن است در هنگام کشیدن وسیله نقلیه خراب، تحت فشار پاره شود. تمام تسمه بکسل را برای هر گونه آسیب دیدگی نگاه کنید و در صورت مشاهده ایراد اصلا از آن تسمه استفاده نکنید چون می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

هر گره‌ای را از طناب یا سیم بکسل بیرون بیاورید و باز کنید. بعد آن را کامل باز کنید و ماشین یدکش کش را به موازات آن پارک کنید.

  •  دوم:

اکثر ماشین ها در پشت خودرو یک قسمتی دارند که معمولا به نقاط نصب سپر وصل شده و یا حلقه های فولادی برای نصب قلاب خواهد داشت که می توانید سیم بکسل را ازآن عبور دهید.

یا از یک قلاب فولادی روی آن استفاده کنید. برای کمک به یافتن این نقطه در جلوی وسیله نقلیه مورد یدک کشی و در پشت وسیله نقلیه در حال بکسل کردن، به کتابچه راهنمای وسیله نقلیه خود مراجعه کنید.

این نقاط همیشه روی سپر خودرو قرار دارند و معمولاً سوراخ های دایره ای هستند که از فولاد ضخیم بریده شده اند.

  • سوم:

بند یا قلاب را از همان نقطه خودروی خراب عبور دهید. اگر قلاب دارد، از آن برای قلاب کردن بند استفاده کنید. اگر در انتها یک حلقه دارد، بند را از همان عبور دهید، سپس انتهای بند را از حلقه خودش عبور دهید تا در جای خود محکم شود. وقتی کارتان تمام شد، بند را صاف روی زمین دراز جلوی خودرو قرار دهید.

وسیله نقلیه یدک کش را در مقابل خودروی خراب قرار دهید. آن را در نزدیکی انتهای کابل بکسل که جلوی وسیله نقلیه خراب کشیده اید، پارک کنید. وسیله نقلیه یدک‌کش را پارک کنید تا با وسیله نقلیه خراب در یک ردیف قرار گیرد تا وقتی شما شروع به یدک‌کشی می‌کنید هر دو مستقیم به جلو حرکت کنند.

با بیرون گذاشتن بند در ابتدا، می توانید خودرو را طوری قرار دهید که شلی زیادی در بند وجود نداشته باشد.

چگونه ماشینم رو بکسل کنم و یدک کش مجاز پیدا کنم؟

  • چهارم:

تسمه بکسل را به پشت خودروی یدک کش وصل کنید. اگر در دسترسی به نقطه رد کردن طناب بکسل در پشت خودروی یدک‌کش مشکل دارید، می‌توانید بند را به یک گیره یدک‌کش وصل کنید.

یدک کش را به آرامی به جلو بکشید تا بند آن سفت شود. از راننده یدک کش بخواهید آن را به آرامی به جلو بکشد تا زمانی که کشش کافی روی بند بکسل ایجاد شود.

مراقب هر گونه نشانه ای از ساییدگی یا پاره شدن بند باشید زیرا در این حالت کشش بیشتری اعمال می شود. اگر تسمه علائم آسیب دیدگی را نشان داد فورا توقف کنید.

وسیله نقلیه خراب را خیلی آهسته بکشید. اطمینان حاصل کنید که خودروی خراب در حالت خلاص است. تسمه، وسیله نقلیه را به سمت وسیله نقلیه یدک‌کش می‌کشد، بنابراین راننده خودروی خراب باید ترمزهای خود را کنترل کند تا هنگام یدک‌کشی از برخورد جلوگیری کند.

امروزه از این نوع یدک‌کشی کمتر استفاده می‌شود؛ چرا که معایب زیادی داشته و می‌تواند به خودرو و سپر آن آسیب برساند. اگر مسافت زیادی برای طی کردن دارید، بهتر است از یدک کش یا خودروبر استفاده کنید.

چطور یدک کش یا خودرو بر مجاز را پیدا کنیم؟

یدک کش یکی از اصلی ترین خدمات امداد خودرو ها است. اگر احیانا ماشین شما در مسیر حرکتتان دچار نقص فنی شد و موتور آن روشن نشد یا به خاطر تصادف دچار آسیب های جدی شد

چگونه ماشینم رو بکسل کنم و یدک کش مجاز پیدا کنم؟ در چنین موقعیت هایی یدک کش ها به کمک شما می آیند. به وسیله یدک کش یا خودروبر می توانید وسیله نقلیه خود را حمل کرده و به تعمیرگاه‌های معتبر برسانید.

امداد خودرو پارسیان خدمات یدک‌ کش و کفی و حمل خودرو را در تمامی مناطق مشهد و شهرستان ها به صورت شبانه روزی ارائه می دهد.

نیروهای امداد خودرو پارسیان به صورت سیار در بخش‌های مختلف مشهد و شهرستان ها مستقر و آماده به خدمت هستند

و به همین علت در سریع‌ترین زمان ممکن در محل شما حاضر می شوند و مشکل شما را حل می کنند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.