نحوه ارائه خدمات امداد خودرو در محل امداد

نحوه ارائه خدمات امداد خودرو در محل امداد،با افزایش روزافزون استفاده از خودرو و پیشرفته ‌تر شدن تکنولوژی ساخت و طراحی آن، سیستم امدادرسانی هم باید نسبت به قبل پیشرفته‌ تر و از نظر کمی افزایش یابد.

همواره از کار افتادن خودرو در هنگام رانندگی یکی از بزرگ ‌ترین مشکلات بوده و در راه ماندن یکی از بزرگ ‌ترین عذاب‌ها است. در این مرحله است که امداد خودرو به کمک شما میاید و مشکلات شما را برطرف می‌کند.

نحوه ارائه خدمات امداد خودرو در محل

نحوه ارائه خدمات امداد خودرو در محل امداد خودرو پارسیان با پیشرفته ‌ترین امداد خودروهای جهان و براساس استانداردهای ملی و جهانی می‌باشد.

به‌ هنگام خرابی خودرو نیاز است که یکسری اقدامات انجام شود تا خدمات امداد خودرو در محل برای شما انجام گیرد. در این مطلب تمامی فرایندی که طی خرابی ماشین تا تعمیر آن باید انجام شود را شرح می‌دهیم.

نحوه ارائه خدمات امداد خودرو در محل امداد

این اطلاعاتی است که هر شخصی که رانندگی می‌کند نیاز دارد تا با مشکل مواجه نشود. اقداماتی که نیاز است را قدم به قدم برای شما شرح می‌دهیم با ما همراه باشید.

اقدامات لازم قبل از درخواست تعمیرکار در محل

  • حفظ خونسردی

خون ‌سرد بودن در هنگام بروز مشکل نقش بسیار مهمی در حل مسئله دارد. در هنگام مشاهده عیب در خودرو قبل از هر کاری سعی کنید خون‌ سردی خود را حفظ کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

برخی از مشکلات مانند ترکیدن لاستیک یا بریدن فرمان ممکن است باعث انحراف خودرو شود. اگر نتوانید خون‌ سردی خود را حفظ کنید و تصمیم نادرست و هیجانی بگیرید ممکن است باعث واژگونی خودرو شود پس با خون‌ سردی خودروی خود را متوقف کنید.

  • هدایت خودرو به محل مناسب

بعد از توقف خودرو مهم‌ترین عملی که باید انجام دهید این است که خود را به محلی مناسب و امن برده و از تابلوهای هشدار مثلثی استفاده کنید.

با انجام این کار رانندگان متوجه حضور خودرو شما می‌شوند و با احتیاط به مسیر ادامه می‌دهند. درصورتی‌که این عمل انجام نشود و توقف خودرو در محل نا مناسب انجام گیرد ممکن است باعث بروز حادثه‌ای دیگر شود

و جان خود و دیگران را به خطر بیاندازید. با توجه به مشکل خودرو، اگر روشن می‌شود و می‌توان کمی حرکت کند آن را روشن کنید و به محل مناسبی ببرید.

(سعی کنید به ‌جز مواردی که مطمئن هستید استارت زدن خودرو باعث آسیب نمی‌شود از این روش استفاده کنید.

  • تماس با کارشناسان امدادخودرو پارسیان

اگر اطلاعات کافی در مورد مباحث مکانیک خودرو ندارید به هیچ عنوان سعی نکنید خودتان به تعمیر آن بپردازید. فوراً با کارشناسان امداد خودرو تماس بگیرید.

کارشناسان ابتدا از شما در مورد شرایط کلی خودرو و چگونگی بروز مشکل سوالاتی می‌پرسند. گاهی اوقات مشکلات کوچک مانند سوختن یک فیوز ممکن است باعث توقف خودرو شود.

بعد از پاسخ شما کارشناسان بررسی می‌کنند که مشکل می‌تواند از کدام قسمت باشد. در صورتی که مشکل کوچک باشد و توسط خودتان قابل برطرف ‌شدن باشد، کارشناس امداد خودرو مشهد شما را تلفنی راهنمایی می‌کنند تا مشکل را برطرف کنید در غیر این صورت بسته به توضیحات شما خودروی امدادی را ارسال می شود.

  • در خواست تعمیر کار در محل

تا رسیدن خودرو امداد خودرو در خودرو حضور داشته باشید و به هیچ عنوان خودرو را ترک نکنید. امداد خودرو سعی می‌کند در اسرع وقت در محل خودرو شما حاضر شود.

پس از رسیدن امدادگران ابتدا سعی در یافتن عیوب خودرو می کنند. امدادگران باید متخصص و آموزش‌ دیده باشند تا بتوانند عیب را تشخیص دهند در غیر این صورت هیچ کاری برای شما نمی‌تواند انجام دهند.

کارشناسان امداد خودرو مشهد بعد از تشخیص عیب چنانچه مشکل در محل قابل حل باشد اقدام به تعمیر خودرو می‌کنند. اگر احتمالاً برای تعمیر نیاز به قطعه ای باشد پس‌از درخواست تعمیرکار، توسط شرکت ارسال می‌شود.

مشکلاتی مانند پاره شدن تسمه دینام، خرابی باتری، مشکلات لاستیک، سوختن فیوز و … از مشکلاتی هستند که باعث توقف خودرو می‌شوند اما اگر قطعه یدک وجود داشته باشد در محل خودرو قابل تعمیر می‌باشد.

  • یدک کشی خودرو

برخی از مشکلاتی که خودرو ممکن است به آن دچار شود مانند پاره شدن تسمه تایم، مشکلات جعبه‌دنده، سوختن واشر سرسیلندر، خرابی سیستم تعلیق و … به گونه ‌ای است

که برای رفع مشکل نیاز به تعمیر اساسی خودرو وجود دارد. برای تعمیر اساسی در مرحله اول تعمیرکار نیاز به چند روز زمان و در مرحله دوم ابزار کامل دارد و حتی ممکن است نیاز به تراشکاری و …. باشد.

نحوه ارائه خدمات امداد خودرو در محل امداد

این عوامل باعث می‌شود که تعمیر خود را در محل نتوان انجام داد و خودرو را به اولین تعمیرگاه معتبر توسط خودروبر و یدک کش انتقال داده می شود.

  • استفاده از یدک کش و یا خودروبر

بر اساس نوع مشکل خودرو باید نحوه حمل انتخاب شود. اگر مشکل از چرخ ها باشد باید از کفی خودروبر استفاده شود. در غیر این صورت چنانچه خودرو بتواند حرکت کند از خودروهای یدک ‌کش استفاده می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع روش های حمل خودرو و بهترین آن ها کلیک کیند. درصورتی‌که اجباری از طرف عیب خودرو نباشد نحوه انتخاب حمل برعهده‌ شما است.

سخن آخر:

متأسفانه در حال حاضر سود جویانی در قالب امدادخودرو از مشکل شما به ‌دنبال سود خود هستند و شهروندان را نسبت ‌به تمام امداد خودروها بد بین کرده‌اند.

مجموعه امداد خودرو پارسیان همواره سعی داشته تا حل مشکل همشهریان را در اولویت کاری خود قرار دهد و در انجام امور امدادرسانی انصاف، عدالت و اخلاق را رعایت نماید.

امیدواریم هیچوقت خودرویتان دچار مشکلی نشود که باعث توقف خودرو شما شود، اما این ‌موضوع غیرقابل‌اجتناب است و ممکن است اتفاق بیفتد.

در این مقاله تلاش شد نحوه ارائه خدمات امداد خودرو در محل بطور کامل توضیح داده شود. با خواندن این مطلب، طی کردن قدم‌های ذکر شده و توجه به نکات می‌توانید سریع‌تر و مطمئن مشکل خود را حل نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.