تعمیر خودرو در محل شهر مشهد

 

امکان دارد شما صاحب یک خودرو باشید و یا فقط ممکن است یاد گرفته باشید که چطوری رانندگی کنید، اما چیزهای زیادی درباره خودرو خود یاد نگرفته باشید.

ما در این مقاله تعدادی نکته و ترفند را به شما یاد خواهیم داد که بیشتر درباره ماشین خود بدانید.

ممکن است در مکانی باشید و باتری ماشین شما به مشکل برخورد کند و اولاً چیزی که به ذهن شما می رسد این است که باتری ماشین شما نیاز به تعویض داشته باشد.

اما بیشتر اوقات سیم های باتری به دلیل خوردگی به مشکل برخورده باشد. حال ترفندی که ما به شما یاد خواهیم داد این است که برای بر طرف کردن این مشکل می توانید نوشابه مشکی بر روی سیم ها بریزید که با فرسایش سیم ها مبارزه کند.

گاهی ممکن است شارژ باتری ارزان تر از تعویض آن باشد، اما اگر نیاز است که باتری تعویض شود حتماً اطمینان کامل حاصل کنید که باتری جدید باشد به این دلیل که گذشت زمان می تواند باعث خراب شدن باتری شود.

اگر زمانی باتری خودرو شما خراب شد می توانید با تلفن امداد خودرو مشهد تماس بگیرید و درخواست باتری داشته باشید.

در مورد زنگ زدگی لنت های ترمز بیشتر بدانید:

زمانی که صدای ترمز را می شنوید اولین چیزی که به ذهن شما خواهد رسید این است که لنت های ماشین نیاز به تعویض دارند و باید آن ها را جایگزین کنید. بهتر است به صورت عادی ترمزها را از زنگ زدگی درمان کنید و با مسواک زدن خراش های آن ها را از بین ببرید.

باید گفت که به صورت کلی لنت های ترمز نیازی به تعویض ندارند البته تا زمانی که 90 درصد آن ها از بین نرفته باشند.

اما اگر مشکلی برای ترمزهای ماشین پیش بیاید و شما در مکانی مانده باشید که دسترسی به تعمیرگاه ندارید می توانید از یک یدک کش خودرو در مشهد کمک بخواهید و خودرو خود را به امداد خودرو ساپیا در مشهد یا امداد خودرو ایران در مشهد برسانید و لنت های خودرو خود را تعویض کنید.


بخوانید : امداد خودرو در شهر مشهد


روغن خودرو خود راتمیز نگه دارید و مطمئن شوید که روغن از بین نمی رود:

گاهی فرد فکر می کند که 3000 مایل باید روغن خودرو خود را عوض کند ولی بهتر است بدانید که متخصصین پیشنهاد می دهند که تقریباً 7500 مایل که خودرو راه رفت می توانید روغن خودرو را عوض کنید.

اما اغلب متخصصان بر این باورند که حدود 10000 مایل ماشین حرکت کند خطری در انتظار خودرو نیست.

ولی نکته مهم این است که واجب تر از تعویض روغن باید مطمئن باشید که روغن خودرو تمام نشده باشد.

اگر در جاده خارج از شهر ماندید و به تعویض روغن دور بودید می توانید از امداد خودرو در مشهد کمک بگیرید.

روغن کاری خودرو

پیشنهاد می دهیم که قطعات خودرو خود را گاهی روغن کاری کنید و شما با این کار از صاف شدن قطعات و ساییدگی آن ها جلوگیری کرده اید. به طور مثال پاتاقان های چرخ را با استفاده از گریس روغن کاری کنید با انجام این کار بسیار در تعویض قطعات صرفه جویی کرده اید.

روغن گیربکس

بهتر است چند وقت یکبار روغن گیربکس خود را بررسی کنید و در فاصله زمانی که توصیه می شود آن را تعویض کنید، البته زمان تعویض این روغن بستگی به نوع خودرو و میزان استفاده آن دارد.

توصیه تعمیرکاران این است که هر 80 هزار کیلومتر روغن گیربکس را عوض کنید.

شستشوی موتور ماشین

بهتر است سالی یکبار موتور خودرو خود را بشویید. به این دلیل که موتور تمیز بیشتر خنک می ماند تا موتور کثیف، اگر موتور تمیز باشد به شما این امکان داده می شود که روغن ریزی و قطعات معیوب زودتر تمیز شود.


همین الان کلیک کنید : درخواست امداد خودرو مشهد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.